Yunan şarkıcı Despina Vandi’nin fotoğrafına ceza geldi

Yunanistan, 53 yaşındaki müzikçi Despina Vandi’nin, ülkenin turistik kentlerinden Pire’deki Enastron isimli gece kulübünde çekilen fotoğraflarını tartışmaya devam ediyor.

2021 yılında Demis Nikolaidis ile olan 18 yıllık evliliğini sonlandıran Vandi, gece kulübünde yeni erkek arkadaşı Vassilis Bispikis’i görünce sahnede eğilerek öpüştü. Fotoğraf Yunan medyasında süratle yayılırken birtakım toplumsal medya kullanıcıları ise öteki bir ayrıntıya dikkat çekti.

Fotoğrafta Vandi ile öpüşen Bispikis’in elinde bir sigara tuttuğu ve kapalı alanda sigara yasağı kuralını ihlal ettiği görüldü. Çok sayıda toplumsal medya kullanıcısı fotoğrafa reaksiyon gösterirken, toplumsal medyada devam eden tartışmada devreye giren Yunanistan Sağlık Bakanı Thanos Pleuris açıklamalarda bulundu. Pleuris, fotoğrafın incelendiğini ve yasağın devam ettiğini açıklarken hem Bispikis’e hem de işletmeye ceza kesileceğinin sinyalini verdi. Birçok Yunan toplumsal medya kullanıcısı ise sigara yasağının gece kulüplerinde hiçbir vakit uygulanmadığını yalnızca restoran ve cafelerde uygulandığını da öne sürdü.

ŞARKICININ SEVGİLİSİNE 100 EURO CEZA

Yunan medyası, Bispikis’e 100 euro para cezası kesileceğini yazarken, Enastron’a ise 4 bin euro para cezası kesileceği kaydedildi.

Öte yandan bu tartışmalar devam ederken gece kulübü yetkililerinden de bir açıklama geldi. Açıklamada, “Biz yıllardır Enastron ailesi olarak üst seviye cümbüş ve sanatı size sunmaya çalışıyoruz. Sigara yasağına da uymaya çalışıyoruz ama eğlenen yüzlerce konuğumuzu denetim etmek çok sıkıntı olduğu için bazen problemler yaşanabiliyor” denildi.

Enastron tarafından yapılan açıklamada, paylaşılan manzaraların gerektirdiği üzere bir ceza ödemeye hazır olunduğu da belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir