Nafaka savaşını kaybeden ünlü oyuncu hakkında çarpıcı iddia: Eski karısını küçük düşürmek ve hayatını cehenneme çevirmek istiyor

DAVAYI KENDİ AÇMAK İSTEMİŞTİ LAKİN…

Daha doğrusu Christine Baumgartner, mayıs ayında işleri yüzünden konutuna ve çocuklarına hiç vakit ayırmadığını sav ettiği Kevin Costner’dan boşanmak için mahkemeye dilekçe verince işler karıştı diyebiliriz. Aslında çiftin ortasının bir müddettir açık olduğu varsayım ediliyor olsa da ünlü aktörün karısından evvel davranmak istediği fakat Christine Baumgartner elini çabuk tutup boşanma davasını açan taraf olunca Costner’ın bu duruma bir epey “sinirlendiği” tez edildi.

Bir vakitler birbirlerine aşkla bakan bu çift artık kanlı bıçaklı düşman oldu desek yeridir…

Kevin Costner ve eski bir model ve çanta dizayncısı olan Christine Baumgartner, Costner’ın başrolünde oynadığı bir sinemanın çekimleri sırasında tanışmış, Costner o devirde bir öteki meslektaşı Bridget Rooney’le birlikte olduğu için bu yalnızca bir tanışıklık olarak kalmıştı. Costner ve Bridget Rooney ayrıldıktan sonra yolları bir defa daha kesişen ünlü aktör ve Christine Baumgartner, 1998’de sevgili oldular.

DAHA EVVEL EMSAL ZAHMETLER YAŞAYINCA EVLİLİK ÖNCESİ MUAHEDE İSTEMİŞTİ

6 yıllık bir münasebetin akabinde da 2004’te, Costner’ın Aspen’deki mükemmel çiftliğinde evlendiler. Daha evvel başından 16 yıllık bir evlilik geçen, bu evliliğinden ve farklı isimlerle alakalarından 4 çocuğu olan Kevin Costner, daha evvelki boşanma ve ayrılıklarında sorunlar yaşadığı için Christine Baumgartner’la evlenirken bir evlilik öncesi muahedesi hazırladı ve çift bu mutabakatın altına imzalarını attı.

Kevin Costner ve Christine Baumgartner’ın 2004’te başlayan evliliği mayıs ayında bitti… Çiftin boşanma davası ise epeyce çekişmeli geçiyor

Zaten boşanma haberi duyulur duyulmaz ve eski aşıkların para ve mülk paylaşımı yaparken kahırlar yaşadığı anlaşılır anlaşılmaz da bu muahede gündeme geldi. Bu muahedeye nazaran Christine Baumgartner, boşanma kelam konusun olduğunda 30 gün içinde çiftin birlikte yaşadıkları meskeni terk etmek zorundaydı. Muahede, mülk ve servet paylaşımı ve nafaka konusunda da hayli bağlayıcı ve Christine Baumgartner’ın aleyhine görünüyordu.

BÜYÜK BİR SERVETİ VE DUDAK UÇUKLATAN BEDELDE MÜLKLERİ VAR

Kevin Costner’ın uzun yıllara yayılan Hollywood mesleği boyunca akıllı emlak yatırımları yaptığı ve edindiği mülkler sayesinde servetine servet kattığı herkes tarafından bilinen bir gerçek. Çiftin yaşadığı, Los Angeles’taki okyanus cepheli süper konutun bedelinin 145 milyon dolardan fazla olduğu belirtiliyor. Esasen bu boşanma davası etrafından kopan gümbürtü de Christine Baumgartner, bu meskeni terk etmeyi reddetmesiyle başladı.

Costner ve Baumgartner, evlilik öncesi mutabakatları olmasına karşın mahkemede karşı karşıya geldiler

Kevin Costner, kendisine boşanma davası açan 3 çocuğunun annesi Christine Baumgartner’a meskenini, hatta eşyalarının bulunduğu bütün meskenlerini, terk etmesi için ikazda bulundu. Bunun için mahkemeye de gitti. Yargıç da eski modele, mutabakatla belirlenmiş bu maddeyi gerçekleştirmesi için temmuz ayı sonuna kadar müsaade verdi. Lakin sıkıntılar bununla bitmiyordu. Christine Baumgartner, Kevin Costner’ın kendisine tekli ettiği 52 bin dolarlık nafakaya da itiraz etti ve tekrar mahkemeye başvurdu.

ÖNCE “EVİMDEN ÇABUK ÇIK” DEDİ, SONRA PARA HENGAMESİ BAŞLADI

Costner, kendisinden ayrılmak isteyen eşine ayda 30 bin dolar kira yardımı yapabileceğini ve taşınma masrafları için de 10 bin dolar verebileceğini söyledi. Hatta ünlü oyuncunun tezine nazaran Costner, Baumgartner’a isterse bir konut satın alabilsin diye 1 milyon dolardan fazla para da vermişti. Bu mesken problemi bir yana, işler asıl nafaka konusuna gelince hayli “çirkinleşmeye” başlayacaktı. Kevin Costner, Baumgartner’a ayda 52 bin dolar nafaka ödemek isteyince boşanma davası açan eski model buna itiraz etti ve tam 250 bin dolar nafaka talep etti.

Kevin Costner her vakit karısına ne kadar aşık olduğundan ve onunla kurduğu ailenin mesleğine ne kadar uygun geldiğinden bahsediyordu

Christine Baumgartner, bu ölçüsü talep etme münasebeti olarak evlilikleri devam ederken Costner’ın kendisi ve ailesi için her ay 248 bin dolar harcıyor olmasını gösterdi. 52 bin dolarlık nafakanın kâfi olduğunu söyleyen Costner avukatlarına başvurdu. Ve ünlü oyuncunun avukatları Christine Baumgartner’ın önüne o her ay harcanan “aile” masrafları ortasında kendisine yaptırdığı estetik müdahalelerin 100 bin dolara varan faturalarını ve on binlerce dolar tutan lüks giysi alışverişlerini çıkarıverdi.

NAFAKA SAVAŞINDA SON DURUM: ESKİ EŞ GALİP GELDİ!

Baumgartner, 3 çocuğunun muhakkak bir standarttaki hayat şekillerine alıştığını ve Costner’ın yalnızca tek bir mülkünü kiraya verirken bile 60 bin dolara varan yararlar sağladığını argüman ediyordu. Mahkeme en sonunda bu nafaka çekişmesinde son kelamı söyledi. Costner’ın eski eşine her ay 130 bin dolar nafaka ödemesine karar verildi. Costner ayrıyeten 200 bin doları bulan avukatlık masraflarını ve bu dava için yapılan 100 bin dolarlık araştırma fiyatlarını de ödemek zorunda kalacak.

Çift 10 yıllık evliyken bile havaalanında kavuştuklarında bu türlü ergenler üzere öpüşüyor, birbirlerine olan aşkları sık sık paparazziler tarafından çekilen bu çeşit fotoğraflara yanıyordu

Bu lisanlara düşen nafaka savaşı en sonunda Christine Baumgartner’ın zaferiyle sonuçlanmış oldu. Eski eş başta talep ettiği 250 bin doları elde edemese de Costner’ın ona ödemek istediği nafakanın iki katından fazlasını almaya hak kazandı. Kevin Costner, bu türlü bir meblağı şu anki “mali durumu” çerçevesinde ödeyemeyeceğini söylemişti lakin çiftin yakın etrafına nazaran tüm bu olan bitenin arkasında öteki bir gerçek yatıyordu.

DERDİ NE MESKEN NE DE PARA: ONUN HAYATINI MAHVETMEYE KARARLI

Çiftin yakın etrafından kaynakların medyaya verdiği bilgilere nazaran Kevin Costner’ın artık hayattaki en birincil emeli eski eşi Christine Baumgartner’dan intikam almak. Daily Mail’e bahisle ilgili açıklama yapan bu kaynaklara nazaran Kevin Costner’ın asıl “derdi” ne servet pahasında meskenleri ne de eski eşine ödeyeceği nafaka. Onun tek kaygısı, Christine Baumgartner’ı küçük düşürmek ve hayatını cehenneme çevirmek. Ve bu ayrılığın intikamını almak.

Çifte yakın kaynaklara nazaran Kevin Costner’ın kederi nitekim ne meskenleri ne de para problemi: Oscar’lı oyuncu eski eşinden intikam almaya yemin etmiş ve onun hayatını cehenneme çevirmeye çalışıyor

Boşanma sürecinin başlamasından beri aslında basına farklı biçimde yansısa da yapan olmaya çalışan tarafın Christine Baumgartner olduğunu söyleyen bu kaynaklar, Kevin Costner’ın ise çocuklarının nasıl etkileneceğini düşünmeden bu intikam planını uyguluyor ve onların travma yaşamasına sebep oluyor. “Christine bize, kocasının onu konuttan polis eşliğinde attırmaya bile çalışacağını, bu türlü bir atağın kendisini şaşırtmayacağını söyledi” diyen bu yakın etraftan arkadaşlar çiftin 16, 14, ve 13 yaşlarındaki üç çocuğunun durumundan kaygılı. Öte yandan Oscar’lı aktör nafaka konusunun kapanmasının akabinde çocuklarıyla birlikte tatile çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir