Mihriban ve Özer Hurmacı arasındaki darp davasında karar

Mihriban Hurmacı, eşi Özer Hurmacı’nın cep telefonunda gördüğü bayan fotoğrafları ve iletiler yüzünden ortalarında tartışma çıktığını, tartışma sonrasında eşinin kendisine şiddet uyguladığını argüman ederek şikayetçi oldu. Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca yürütülen soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, Özer Hurmacı ve Mihriban Hurmacı birbirlerinden karşılıklı şikayetçi oldu. İddianamede, taraflar ortasında 3 Şubat akşamı geç saatlerde kıskançlık nedeniyle ortalarında tartışma çıktığı, Özer Hurmacı’nın “Seni gebertirim” diyerek tehditte bulunduğu, Mihriban Hurmacı’nın da küfredip “Seni bitireceğim” diyerek hakaret ve tehditte bulunduğu belirtildi. Tarafların birbirlerini karşılıklı olarak tekme, tokat ve yumruklarla hafif nitelikte yaraladıkları kaydedildi. İddianamede, Mihriban Hurmacı’nın “Eşe karşı kolay yaralama”, “Hakaret” ve “Tehdit” hatalarından 1 yıl 3 aydan 5 yıl 6 aya kadar mahpusu istendi. Özer Hurmacı hakkında ise “Eşe karşı kolay yaralama” ve “Tehdit” kabahatinden 1 yıldan 3 yıl 6 aya kadar mahpus istendi.

ÜÇÜNCÜ DURUŞMA GÖRÜLDÜ

İstanbul 15. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen üçüncü celsede, Özer Hurmacı ve Mihriban Hurmacı’nın avukatları hazır bulundu. Dava hakkındaki görüşünü açıklayan savcı, tarafların karşılıklı tehdit ve hakaret hatalarında haklarında kanıt elde edilemediği gerekçesiyle beraatlerini, birbirlerini darbettikleri gerekçesiyle de cezalandırılmalarını talep etti.

HER İKİ TARAF DA BERAAT TALEP ETTİ

Mihriban Hurmacı’nın avukatı, “Sanık çocuklarının gözü önünde taammüden yaralama, hakaret, tehdit hatalarını işlemiştir. Bu evrak kapsamı ile sabittir. Bu nedenle sanık Özer’in cezalandırılmasını ve müvekkilimin beraatini talep ederim” dedi. Özer Hurmacının avukatı ise müvekkillerinin beraatini, Mihriban Hurmacı’nın ise tüm kabahatlerden cezalandırılmasını talep etti.    

ÖZER HURMACI’YA PARA CEZASI

Mahkeme, Mihriban Hurmacı’nın raporundaki bulguların fazlalığını ve cürmün işlenmesindeki özellikleri dikkate alarak Özer Hurmacı hakkında “Basit yaralama” cürmünden 10 bin 800 TL isimli para cezasına çarptırdı. Özer Hurmacı’nın duruşmadaki davranışları ve ileride tekrar cürüm işlemeyeceği istikametinde olumlu kanaat oluşmadığından kararın açıklanması geri bırakılmazken, “Tehdit” cürmünden ise beraatine karar verildi. 

MİHRİBAN HURMACI’YA ÜÇ KABAHATTEN BERAAT

Mahkeme, Mihriban Hurmacı hakkında ise hatanın sabit olmaması nedeniyle “Kasten yaralama”, “Tehdit”, “Hakaret” kabahatlerinden beraatine karar verildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir