CHP’li Engin Altay, İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu’nun zehir zemberek sözleriyle ilgili soruya yanıt vermedi

Bir müddettir istifa edeceği söylenen İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, TBMM’de bir basın açıklaması düzenleyerek Millet İttifakı’nda adaylık sürecinde yaşananlarla ilgili sert tabirler kullandı. Ağıralioğlu, “Ağıralioğlu, “Devletin gururlu makamlarını bölücülerin pazarlığı haline getirdiler. Kurucusu olduğumuz masada bize pusu kurulmasından rahatsızız. Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığından rahatsız değiliz. Fakat dayatılan adaya karşıyız.” tabirlerini kullandı.

“BİZ TERÖRÜN GÖLGESİNİN DÜŞTÜĞÜ YERDE OLMAYIZ”

Ağıralioğlu kelamlarına şöyle devam etti: “Umut olarak kurulmuş masanın diğer bir gündemle iktidar heveslerinin aparatı olarak dönüştürülmesine karşı çıktık. Biz umut olarak kurulmuş bu masada, ümitlerine pusu kurulmuş bir partiyiz. HDP aday çıkarmayacağını açıkladı. Söylüyorum ki HDP’nin olduğu bir denklemde biz terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayız. Türk devletine katil diyen HDP yöneticilerini görüyorum. Devlete katil derken cüretkarlığı bir sefer PKK’ya katil diyerek gösteremediniz. Ben terörün gölgesinin düştüğü yerde, devletin örselenmesine razı değilim. UYGUN Parti’nin emekleri ziyan edildi. İktidar olmadan bu kadar kuralsızlığı tehlikeli gördük.”

CHP’Lİ ALTAY KARŞILIK VERMEK İSTEMEDİ

CHP Küme Başkanvekili Engin Altay’a katıldığı canlı yayında İYİ Partili Ağıralioğlu’nun sözleri soruldu. Daha evvel Ağıralioğlu için Akşener’e “Kulağını çek” daveti yapan Altay, kelam konusu soruya karşılık vermek istemeyerek “Başka soru sorun” diyerek geçiştirdi.

KULAĞINI ÇEK POLEMİĞİ

İYİ Partili Ağıralioğlu daha evvel “Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz telaşı mi duyuyorsunuz?” sorusuna, “Endişemiz var, evet.” karşılığını vermişti. Bu gelişme üzerine CHP’li Altay, İYİ Parti önderi Meral Akşener’e davet yaparak, “Her meskenin çocuğunun kusuruyla ilgili kulağı çekilecekse evin reisi çeker. Ben ne diyeyim daha bu bu türlü olmalı, bunu bekliyoruz.” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir