29. Dönem POMEM Mülakat Sonuçları Açıklandı: POMEM Sonuçları Nasıl, Nereden Sorgulanır?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından düzenlene 29. periyot POMEM alımları müracaatları ve imtihan süreci tamamlanmıştı. Tamamlanan sürecin ardınan tüm gözler mülakata çevrilmişti. Polis Akademisi Başkanlığı adresinden yapılan açıklamayla 29. Periyot POMEM 2023 sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. Peki, POMEM sonuçları nasıl nereden sorgulanır?

29. devir Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) alımlarına dair fiziki imtihan ve mülakat süreci tamamlandı.

Sözlü mülakat için lisans mezunu 8.160 erkek, 2.240 bayan, önlisans mezunu 800 erkek, 1.800 bayan olmak üzere toplam 13.000 öğrenci alımı için imtihanlar yapıldı.

Polis Akademisi Başkanlığınca yapılan imtihanların akabinde tüm adayların göz Polis Akademisi duyuru ekranındaydı.

POMEM sonuçları açıklandı mı? sorusu cevap buldu. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan resmi açıklamayla 29. Devir POMEM sonuçları aşikâr oldu.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, ”29. Dönem POMEM Giriş Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Adaylara sonuçlar, posta yoluyla yahut başka irtibat araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir. Yedek planlamalara ait sonuçlar da resmi internet sitemizde açıklanacak olup; yedek olarak planlanan adaylara posta yoluyla yahut başka irtibat araçlarıyla rastgele bir bildirimde bulunulmayacaktır. Bu nedenle imtihan sonucunda yedek olarak belirlenen adayların yapılacak yedek planlamalar ile ilgili olarak resmi internet sitemizi takip etmeleri gerekmektedir.Tüm adaylara ilanen duyurulur.” sözlerine yer verildi.

POMEM Sonuçları Nasıl, Nereden Sorgulanır?

Heyecanlı bekleyişleri sona eren adaylar, imtihan sonuçlarını, Polis Akademisi Başkanlığının ‘www.pa.edu.tr’ internet sitesinden TC kimlik numaraları ve e-devlet şifrelerini girerek öğrenebilecek. İmtihan sonuçları hakkında ayrıyeten adaylara yazılı tebligat yapılmayacak.

Sınav sonuçlarını aşağıdaki irtibat aracılığı ile sorgulayabilirsiniz.

Polis Akademisi İmtihan Sonucu Sorgulama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir